Grójec, ul. Kasztanowa 6
Okulista tel. 607 101 489 Ginekolog tel. 601 678 516
Sculptra


Kwas polimlekowy znalazł zastosowanie jako preparat służący przywracaniu utraconej objętości tkanek, głównie środkowej i dolnej partii twarzy. Wykorzystywany jest również w celu ujędrniania okolic wewnętrznej powierzchni ramion i ud, grzbietów dłoni oraz powłok brzusznych. Stanowi materiał całkowicie wchłanialny, ulegający biodegradacji, co przemawia za jego bezpieczeństwem.

Sculptra pozwala na osiągnięcie optymalnego uzupełnienia objętości tkanek w sposób naturalny poprzez wytworzenie własnego kolagenu. Obok powszechnie dziś stosowanych technik z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, kwas polimlekowy stanowi świetne uzupełnienie tych technik, gdyż pozwala nie tylko na wybiórczą terapię pojedynczych zmarszczek, ale daje nam możliwość kompleksowego usuwania objawów starzenia skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia. Rysy stają się pełniejsze, twarz wygląda młodziej.

Działa dwuetapowo. W pierwszym etapie działania wypełnienie zmarszczek związane jest z objętością wstrzykniętego preparatu. Po paru dniach zawarta w żelu woda wchłania się i następuje cofnięcie efektu korekcji. Następnie cząsteczki kwasu polimlekowego powodują proces syntezy kolagenu i w naturalny sposób odbudowują skórę.

Terapia preparatem Sculptra jest dyskretna, a jej efekty pojawiają się stopniowo. Pełna korekcja wymaga zazwyczaj wykonania 2 lub 3 zabiegów. Pełny rezultat jest widoczny po około 6 tygodniach od ostatniego zabiegu i może się utrzymywać przez ponad 2 lata.